Jabloň

Letní odrůdy jablek - co stojí za to vědět o jejich pěstování?

Jablka jsou v polské společnosti nejvíce konzumovaným ovocem. Jsou kulovité ovoce vyznačující se šťavnatým vnitřkem, bohaté na vitamíny a minerály nezbytné pro zdraví. je rostlina, kterou stále ocho přečtěte si více »

 

Letní odrůdy jablek - co stojí za to vědět o jejich pěstování?

Jablka jsou v polské společnosti nejvíce konzumovaným ovocem. Jsou kulovité ovoce vyznačující se šťavnatým vnitřkem, bohaté na vitamíny a minerály nezbytné pro zdraví. https://MORAVSKE-SADY.Cz/cs_CZ/c/Jablone/17 Jabloň je rostlina, kterou stále ochotněji pěstují majitelé soukromých sadů a domácích zahrad. Co stojí za to vědět o jejich pěstování? Které letní odrůdy jabloní byste si měli vybrat?

Jabloň - základní informace

Jabloň je ovocný strom, který se stále častěji pěstuje v domácích zahradách. Jejich popularita je dána mnoha faktory, včetně snadného pěstování a chutného, ​​šťavnatého ovoce, které se hojně využívá v kuchyni. Jabloně existují v mnoha odrůdách a nejčastěji se vysazují dezertní druhy a také sladkokyselé druhy.

Odkud pochází jabloň? Domácí jabloň je rostlina, která nyní přichází v mnoha chutných odrůdách. Jeho výskyt v Evropě je výsledkem spontánního křížení dvou divokých druhů stromů: jabloně nízké a jabloně plané, které se přirozeně vyskytují na Kavkaze. Pěstování jabloní se stává vášní rostoucí skupiny amatérských zahrádkářů a prvotřídní sazenice najdete v nabídce prodejny Moravske Sady.

Pěstování sazenic jabloní - co stojí za to vědět?

Pěstování sazenic jabloní není složitý úkol. Rostlina není příliš náročná a znalost základních pravidel péče o stromy a pěstování umožňuje bohatou úrodu a správný růst jabloní.

Jabloně se daří na slunném místě. Místo určení by mělo být nejen dobře osvětlené, ale také bez silných poryvů větru, které rostlinu nepříznivě ovlivňují. Velké množství slunečního záření má pozitivní vliv na množství listů a květů na větvích stromu, a tím i na objem úrody. Sazenice jabloní je vhodné vysazovat do humózní půdy, která se vyznačuje středně kompaktní strukturou a vysokou úrodností. Správný vývoj kořenů jabloní je možný při středně vlhkém substrátu. Příliš mnoho vody může spustit hnilobné procesy.

Letní odrůdy jablek – jaké druhy si vybrat?

V prodejně Moravske Sady jsou k dostání různé odrůdy jabloní. Různé druhy se odlišují mnoha faktory, jako je velikost stromu, průměr plodu a jeho chuť. Jaké jsou letní odrůdy jabloní?

Yellow Olive (pulpwood) - je dezertní odrůda jabloně, která se vyznačuje chutným interiérem a tenkou a jemnou slupkou. Strom nemá žádné zvláštní nároky a je také odolný vůči chorobám,

Piros - je chutná odrůda ovocného stromu, která dává chutné, středně velké plody. Stojí za to vědět, že odrůda je velmi citlivá na sucho a nedostatek vody,

Rajka - sazenice jabloně, která velmi rychle zakoření a brzy po výsadbě začne plodit. Odrůda se vyznačuje křupavou dužinou, díky které jsou jablka Rajka ideální pro dezerty a zavařeniny.

Jablka jsou v Polsku nejoblíbenějším ovocem, které dychtivě jedí děti i dospělí. Správná péče o sazenice a jejich výsadba na správné místo jistě ovlivní kvalitu a velikost úrody.

Související články